Elewacja kończyny - wpływ na zdrowie żył

Zmagasz się z owrzodzeniami kończyn dolnych albo masz problemy z żylakami i pojawiającymi się zgrubieniami i zatorami? To częsta dolegliwość medyczna, która może prowadzić jednak do poważnych konsekwencji, a nawet do utraty życia. Jeżeli zdiagnozowano u Ciebie powyższe problemy zdrowotne, koniecznie sprawdź, czym jest i jak wykonywać elewację kończyny dolnej. Szczegółowe informacje na ten temat odnajdziesz na stronie centrumflebologii.pl.

Dowiedz się więcej

Zapobiegaj owrzodzeniom

Powstające w kończynach dolnych owrzodzenia mogą bardzo utrudniać codzienne funkcjonowanie, a do tego pogorszyć ogólny stan zdrowia i powodować dalsze dolegliwości. Warto wiedzieć, co zrobić, aby złagodzić objawy, a tym samym nie dopuścić do sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu. Doskonałym sposobem, aby zapobiegać owrzodzeniom, jest elewacja kończyn dolnych, czyli po prostu unoszenie nóg i unikanie pozycji siedzących i stojących.

Unoszenie nóg - zdrowy nawyk

Chociaż dla wielu pacjentów początkowo unoszenie nóg jest niekomfortowe i zapominają o codziennych ćwiczeniach, tak z czasem wchodzi to w nawyk. Właściwa postawa i codzienne zwyczaje odgrywają tutaj kluczową rolę w leczeniu owrzodzeń kończyn dolnych. Wystarczy podczas odpoczynku unosić nogi i oprzeć je na krześle, poduszce lub zagłówku łóżka. Należy z kolei unikać pozycji stojących i siedzących z nogami opuszczonymi przez dłuższy czas, mogą one bowiem nasilać problemy związane z owrzodzeniem nóg.
Skontaktuj się z nami już dziś!
Kontakt

Przeciwdziałanie powstawaniu owrzodzeń kończyn

Elewacja kończyn dolnych to skuteczny środek na przeciwdziałanie owrzodzeniom. Uniesienie nogi sprawi, że krew, która zalega w żyłach i tworzy zakrzepy i owrzodzenia, naturalnymi siłami grawitacji będzie spływać w kierunku serca, gdzie zostanie poddana filtracji w węzłach chłonnych. Takie działanie sprawia, że krew nie zalega w kończynach dolnych, co finalnie skutkuje brakiem tworzenia się owrzodzeń.

Przeciwobrzękowe ułożenie kończyny dolnej

Widać więc wyraźnie, jak ważne jest pilnowanie codziennych nawyków i pamiętanie o tym, aby nogi były uniesione, wtedy gdy mamy możliwość zmiany ich pozycji. Podczas oglądania telewizji oprzyjmy kończyny na poduszce lub krześle albo oparciu kanapy. Wskazane jest także wyprofilowanie łóżka i podniesienie części, w której spoczywają nogi. Jeżeli problem jest bardzo poważnym, dobrym rozwiązaniem jest także inwestycja w specjalistyczny sprzęt medyczny, który dostępny jest w Centrum Flebologii.

Zadbaj o zdrowie nóg!

Zdrowie to wartość, którą ceni każdy z nas. Różne dolegliwości odbierają często radość z codziennych sytuacji, podobnie może być w przypadku owrzodzenia kończyn dolnych. Istnieją jednak sposoby na to, aby problem ten zminimalizować, a nawet całkowicie wyleczyć. Specjaliści z kliniki doradzą Ci i dobiorą indywidualny plan działania, w tym ćwiczeń. Wieloletnie doświadczenia sprawia, że są oni w stanie pomóc każdemu pacjentowi.